Black Angus Hôrka

História našej farmy začala v roku 2008 zakúpením prvých pozemkov, ktoré tvorili základ pre našu farmu, kde sme sa rozhodli pastevným spôsobom v elektrických ohradníkoch chovať plemeno hovädzieho dobytka Aberdeen Angus. Dôvodom nášho výberu bola nenáročnosť chovu a možnosť celoročného držania zvierat vonku bez nutnosti ustajnenia v maštali. Prvých 11 kusov jalovíc tohto plemena sme na farmu priviezli na jeseň roku 2010. V súčasnosti hospodárime na 170 ha poľnohospodárskej pôdy...

Viac informácii
  • 1
    Stravovanie dobytka – Kŕmenie a výživa

    Plemeno Aberdeen Angus využíva pastvu celoročne ( do obdobia, kedy sneh pokryje lúky). Výživa a kŕmenie v letnom období tvorí len pastva. V zimnom období zvieratá kŕmime kvalitným senom a senážou, ktorú sme si sami počas leta pripravili. Samozrejmosťou je dostatok kvalitnej a nezávadnej vody a kvalitné minerálne lizy počas celého roka.

  • 2
    Kvalitné a výživné mäso

    Hovädzie mäso je jedným z hlavných zdrojov plnohodnotných bielkovín a iba tie obsahujú všetky esenciálne aminokyseliny, ktoré si telo nevie samo vytvoriť. Hovädzie mäso je pre človeka významným zdrojom železa, obsahuje taktiež významné množstvo zinku, selénu a vitamínov skupiny B. Mäso plemena Aberdeen Angus je obzvlášť jemne vláknité, krehké a chutné. Nitky tuku uložené vo svalovine vytvárajú tzv. mramorovanie, ktoré je dôvodom mimoriadnej chuti a šťavnatosti mäsa.

Slnko, voda, tráva –
tvorí základ nášho stáda!

Najkvalitnejšie mäso pochádza z dobytka. ktorý je chovaný celoročným pastevným spôsobom. Tento spôsob chovu je mimoriadne náročný, ale zároveň zabezpečuje najvyššiu možnú kvalitu mäsa bez akýchkoľvek umelých látok a dobré životné podmienky zvierat.

Oslovila Vás náša farma?

Napíšte nám

Partneri

Pripravujeme...