História plemena Aberdeen Angus

Severovýchodné Škótsko  je domovom jedného z najrozšírenejších mäsových plemien dobytka na svete, kde bolo plemeno Aberdeen Angus vyšľachtené už v 18. storočí. V štyridsiatich rokoch 19. storočia bola založená v Anglicku prvá plemenná kniha a už v roku 1860 sa uskutočnil prvý import zvierat do Kanady a neskôr do USA. Aberdeen Angus je v USA najrozšírenejším druhom dobytka. Toto plemeno patrí medzi geneticky bezrohé a je čierne. V posledných rokoch sa veľmi populárnou stáva červená farba – Red Angus.

Prednosťami plemena sú bezrohosť, dlhovekosť, pastevný spôsob chovu, výborná plodnosť, ľahké telenie, vynikajúce materské vlastnosti, dlhovekosť a odolnosť voči nepriaznivým klimatickým podmienkam. Bezkonkurenčná je kvalita mäsa, pre ktorú si plemeno Aberdeen Angus hlavne v zahraničí vybudovalo meno kvality,hlavne pre ľudí ktorí hľadajú kvalitné hovädzie mäso.

Slnko, voda, tráva –
tvorí základ nášho stáda!

Najkvalitnejšie mäso pochádza z dobytka. ktorý je chovaný celoročným pastevným spôsobom. Tento spôsob chovu je mimoriadne náročný, ale zároveň zabezpečuje najvyššiu možnú kvalitu mäsa bez akýchkoľvek umelých látok a dobré životné podmienky zvierat.

Oslovila Vás náša farma?

Napíšte nám